Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tillverkning av öroninsatser till hörapparat
Referensnummer: RS 2023-00004
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33185000 Hörapparater
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av tillverkning av öroninsatser till hörapparater samt material för avtryckstagning och efterbearbetning av tillverkad öroninsats. Avtryck eller skanning av öra utförs av personal anställd i hörselverksamheten inom Habilitering&Hälsa. Leverantören tillverkar en öroninsats i valt material som anpassas på patient tillsammans med hörapparaten.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33185100 Delar och tillbehör till hörapparater
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen