Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
HEARING - Tryckmätningsutrustning
Referensnummer: IN-IN21-0068
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38420000 Instrument för mätning av flöde, nivå och tryck av vätskor eller gaser
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan till hearing: Klinisk fysiologi och nuklearmedicin i Region Sörmland har behov av utrustning för mätning av tå- och ankelblodtryck samt transkutant syrgastryck (mikrocirkulation). Vi undersöker också möjligheten att förnya tillhörande penndopplerutrustning i samband med detta. Regionen planerar för en upphandling men garanterar inte att det kommer att genomföras.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 38400000 Instrument för kontroll av fysikaliska egenskaper, 38423000 Utrustning för tryckmätning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen