789962-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Köksutrustning – Köks- och serveringsutrustning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelKöks- och serveringsutrustning
BeskrivningUpphandlingen avser utensilier och utrustning till Region Hallands storkök samt avdelningskök. Det innefattar exempelvis porslin, bestick, kantiner och andra köksredskap.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 39221000 Köksutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117417:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 39315000 Restaurangutrustning, 39221110 Porslin, 39221120 Koppar och glas, 39221180 Köksredskap, 39221260 Kokkärl, 39221100 Köksgeråd, 39240000 Bestick, 39241000 Knivar och saxar