790014-2023 - ResultatSverige-Luleå: Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2023 Dentalutrustning Folktandvården Region Norrbotten
Referensnummer: 23/61
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar köp av dentalutrustning till Folktandvården inom Region Norrbotten. Med dentalutrustning avses följande;
- Komplett dental unit
- Hand- och vinkelstycken
- Intraoral röntgenapparat
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33111500 Tandröntgen, 33192410 Tandläkarstolar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen