2. Förfarande
Förfarande
Titel: Eriksboskolan F-6 Nybyggnad
Beskrivning: Denna entreprenad avser nybyggnation av en ny skola. Befintlig byggnad har rivits i tidigare entreprenad. Omfattning framgår av handlingar angivna under AFB.32.
Intern identifierare: SFF-2024-00776
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader, 45214210 Byggnation av låg- och mellanstadieskola, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331231 Installation av kyl- och frysanläggningar, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000