790106-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas) – PTR-TOF-MS
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelPTR-TOF-MS
BeskrivningProcurement of a Proton Transfer -Time of Flight - Mass Spectrometer (PTR-TOF-MS) intended to be used for continuous trace gas analysis of volatile organic compounds (VOC) with high sensitivity and time resolution.
Intern identifierareV 2025/473
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierarePTR-TOF-MS