Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ramavtal av containrar
Referensnummer: 2021/32
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44613800 Avfallscontainrar
II.1.4.
Kort beskrivning
SRV återvinning AB avser att teckna ett ramavtal med leverantörer för inköp av containrar. Avrop kommer att ske genom förnyad konkurrensutsättning (FKU) där villkoren kommer att kompletteras med specifika villkor på containrar utöver minimikrav angivna i upphandlingsdokumentet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44613800 Avfallscontainrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen