See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Service Storköksutrustning
Beskrivning: Umeå kommun och kranskommuner inbjuder till anbudsgivning avseende Service-underhåll av storköksutrustning enligt bifogade anläggningsspecifikationer. Fastigheterna som ska servas/underhållas tillhör i huvudsak grupperna skolor, förskolor och servicehus/sjukhem. Utrustning som omfattas av detta avtal är i huvudsak fast monterad utrustning.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50882000 Reparation och underhåll av restaurangutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Nordmalings kommun Referenser inom Service Storköksutrustning samt prisfråga årlig service och löpande service arbeten.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118668:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Umeå kommun samt Norrlandsoperan Referenser inom Service Storköksutrustning samt prisfråga årlig service och löpande service arbeten.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118668:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Bjurholm samt Vännäs kommun Referenser inom Service Storköksutrustning samt prisfråga årlig service och löpande underhåll.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118668:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Robertsfors samt Vindelns kommun Referenser inom Service Storköksutrustning samt prisfråga årlig service och löpande underhåll.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118668:Lot:4