Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
UPPHANDLING AV FASTIGHETSSYSTEM ÅT AB ENKÖPINGS HYRESBOSTÄDER
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48800000 Informationssystem och servrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Enköpings Hyresbostäder har I dagsläget Fast2 som system. Avtalet för Fast2 behöver förnyas, och vi är i samband med detta i färd med att handla upp nästa generations fastighetssystem för att stödja driften och utvecklingen av våra fastigheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48800000 Informationssystem och servrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen