See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Efterannonsering DIS Tekniska konsulter Projektstyrning - Anläggning
Beskrivning: Efterannonsering för byggledare för att stötta stadens projektledare i upphandling av entreprenör, bistå i arbetet under projektering samt byggledning under utbyggnad av anläggningarna. Projekten är placerade i Gamlestan utmed Säveån, Gamlestans fabriker och Hornsgatan där skall vi bygga gator, ledningar, kaj, vägbro, gångbro. skyfallsanläggning, pumpstation, diverse ytskikt, växtbäddar träd osv.
Intern identifierare: EXF-2024-01400
Typ av förfarande: Selektivt
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71541000 Byggteknisk projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000