Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skafferiartiklar
Referensnummer: 21/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet täcker kommunens behov av livsmedel, enkla hygien- och husgerådsartiklar i mindre mängder och mindre förpackningar.
Avtalet ät ett komplement till Kommunens befintliga avtal, framför allt för livsmedel.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15500000 Mejeriprodukter, 15600000 Spannmålsprodukter, stärkelse och stärkelseprodukter, 15800000 Diverse livsmedel, 15860000 Kaffe, te och liknande produkter, 33700000 Hygienartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen