79051-2022 - ResultatSverige-Skellefteå: Trycksaker och tillhörande produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Redaktörs- och skribenttjänster samt informationsproduktion
Referensnummer: UH-2021-280
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Redaktörs- och skribenttjänster samt informationsproduktion för Skellefteå kommun, Skellefteå buss AB, Skellefteå City Airport AB och Skellefteå Kulturhus AB.
Leverantören ska ha funktionen som Redaktörs-, skribent- och informationsproduktionsbyrå
Leverans av Redaktörs- och skribenttjänster samt informationsproduktion för uttag vid behov under avtalstiden.
Frågor kommer att svaras på tidigast från den 17 augusti 2021
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 79340000 Reklam och marknadsföring, 79342000 Marknadsföring, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79822500 Grafisk formgivning, 92111000 Film- och videoproduktion, 92111200 Produktion av reklam-, propaganda-, och informationsfilm samt videoproduktion, 92312211 Skrivbyråtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Värdet på upphandlingen uppgår till ca 4 miljoner kronor per år. Vi garanterar dock inga volymer.