790526-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning – Ramavtal-Konsulttjänster för kvalificerad belysningskonsult
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal-Konsulttjänster för kvalificerad belysningskonsult
BeskrivningUpphandlingen omfattar kvalificerad specialkompetens inom ljussättning. Avrop kommer att ske löpande via ramavtal. Vår avsikt är att teckna avtal med två (2) konsulter som rangordnas. Vid avrop över 400 000 kr kommer förnyad konkurrensutsättning att ske. Avtalstid är 2+1+1 år med avtalsstart 2025-05-15.
Intern identifierare517/2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71314300 Konsulttjänster för energibesparing
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Beskrivning-
Intern identifierareRamavtal-Konsulttjänster för kvalificerad belysningskonsult