79054-2022 - ResultatSverige-Vänersborg: Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Endoskopidiskdesinfektorer
Referensnummer: RS 2020-06090
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
II.1.4.
Kort beskrivning
Diskdesinfektorer för TEE-prober, Endoskopidiskdesinfektorer, Desinfektor för ultraljudsprober, Tork- och förvaringsskåp med kontrollerad miljö för processade värmekänsliga endoskop, Förvaring ultraljudsprober och Enzymatiskt medel för förrengöring av endoskop
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33191100 Steriliseringsapparat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen