Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitala parkeringstillstånd
Referensnummer: RD21/02938
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48219300 Programvara för administration
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen aveser webbaserat system för digitala parkeringstillstånd till Region dalarnas personalparkeringar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna upphandling avser köp tjänst, ett webbaserat system för digitala parkeringstillstånd till Region Dalarnas personalparkering enligt beskrivning i Kravspecifikation, Support och underhållsavtal och Mall för upphandlingskontrakt.