790613-2025 - Resultat
Sverige – Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad – Byggledning vägmarkering inom Jämtlands och Västernorrlands län
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelByggledning vägmarkering inom Jämtlands och Västernorrlands län
BeskrivningByggledning vägmarkering för Jämtlands och Västernorrlands län. Avser en (1) byggledare och en (1) biträdande byggledare. Kontraktstid 1+1+1+1 år.
Intern identifierareKOM-417265
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad
Ytterligare klassificering (cpv): 71311100 Stödtjänster för väg- och vattenbyggnad, 71311210 Konsulttjänster för vägar, 71311220 Vägingenjörstjänster, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Titel1. Jämtlands län
BeskrivningAvser en (1) byggledare och en (1) biträdande byggledare.
Intern identifierare1. Jämtlands län
Del (anbudsområde)LOT-0002
Titel2. Västernorrlands län
Intern identifierare2. Västernorrlands län