See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Service och reparationer av storköksutrustning
Beskrivning: Ramavtalet omfattar service och reparationer, samt jourinsatser avseende storköksutrustning, för samtliga fastigheter som ägs och förvaltas av Lidingö stad och Lidingö stads Tomtaktiebolag. Ramavtalet omfattar ej centralkyla eller besiktningspliktiga kylskåp, dessa upphandlas separat.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50882000 Reparation och underhåll av restaurangutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116529:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader