2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tillväxtplatser
Beskrivning: Upphandlingen syftar till att skriva avtal genom reserverad upphandling till idéburna organisationer för Tillväxtplatser som Kristianstads kommun kan nyttja för anvisning av medborgare som är folkbokförda i kommunen.
Intern identifierare: AVN 2023/5271
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: x
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98133100 Samhällsförbättringar och stödtjänster till befolkningen
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Tillväxtplatser