790865-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Magnetiska eller optiska läsare – Upphandling av Multimaskin för dokumentundersökning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av Multimaskin för dokumentundersökning
BeskrivningUpphandlingen avser ett avtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov inom NFC i Linköping. Avtalet omfattar leverans av en (1) styck multimaskin avsedd för dokumentundersökningar.
Intern identifierareA637.863/2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 30216000 Magnetiska eller optiska läsare
Ytterligare klassificering (cpv): 30216100 Optiska läsare, 30216110 Bildläsare, 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUpphandling av Multimaskin för dokumentundersökning
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)