2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mindre entreprenadarbete inklusive maskiner och förare - Åstorp 2024
Beskrivning: Mindre entreprenader med arbetskraft och maskiner för exempelvis plattläggning, grävarbeten, transport med lastbil eller traktor och närliggande tjänster.
Intern identifierare: 24/151
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45112000 Grävning och schaktning
Ytterligare klassificering (cpv): 16311100 Gräsklippare eller gräsklippningsmaskiner för parker eller idrottsplatser, 43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar, 43325100 Utrustning för skötsel av grönområden, 77314000 Markskötsel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Informationsfrågor
Beskrivning: .
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Obligatoriska krav