790887-2023 - PlaneringSverige-Kristianstad: Anestesiutrustning
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern Remiss Regional Anestesi NRFit
Referensnummer: 2023-O001361
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33172100 Anestesiutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Skåne planerar att upphandla Regional anestesi NRFit och har publicerat utkast på delar av upphandlingsunderlag som extern remiss. Vi välkomnar era synpunkter senast 2024-01-14. Mejl, handlingar eller brev som skickas till Region Skåne blir enligt huvudregeln offentlig handling.
Upphandlingens språk: Svenska
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen