790933-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Installation av utomhusbelysning – Offentlig belysning - Drift och underhåll samt viss reinvestering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelOffentlig belysning - Drift och underhåll samt viss reinvestering
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal gällande drift och underhåll samt viss reinvesteringsarbeten för offentlig belysning inom Botkyrka kommun.
Intern identifierareKS/2024:00552
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45316100 Installation av utomhusbelysning
Ytterligare klassificering (cpv): 31527200 Utomhusbelysning, 34928500 Gatubelysning, 34928510 Stolpar för gatubelysning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareOffentlig belysning - Drift och underhåll samt viss reinvestering