Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Videobronkoskopisystem
Referensnummer: HSN 1141-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33160000 Operationsteknik
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för flexibelt videobronkoskopsystem, flexibelt bronkoskop för spädbarn samt tillbehör och förbrukningsmaterial till Region Västerbotten.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
FLEXIBELT VIDEOBRONKOSKOP
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33160000 Operationsteknik, 33168000 Apparatur för endoskopi och endokirurgi
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Den maximala volym som kan avropas på detta ramavtal under hela avtalstiden uppskattas till:
• 12 flexibla videobronkoskop
• 5 flexibla bronkoskop spädbarn
FLEXIBELT BRONKOSKOP SPÄDBARN
Del nr: 2