791319-2024 - Resultat
Sverige – Konsulttjänster för energibesparing – Tekniska konsulter - Energikonsulter
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniska konsulter - Energikonsulter
BeskrivningSyfte och mål med upphandlingen är att upphandla ramavtal avseende energikonsulter inom Helsingborgs kommun. Se AUC.1 Omfattning för uppdragsbeskrivning. Anbud ska lämnas för hela upphandlingen. Två (2) anbudsgivare kommer att antas, om två (2) anbud blir kvalificerade. Tjänsterna ska utföras enligt vedertagen branschpraxis och enligt förutsättningar givna i ABK 09. Takvolym är 8 000 000 kronor för hela avtalsperioden, inklusive eventuella förlängningar.
Intern identifierare167/2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71314300 Konsulttjänster för energibesparing
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningKonsulttjänster för energi
Intern identifierareTekniska konsulter - Energikonsulter