79132-2017 - PlaneringSverige-Stockholm-Arlanda: Bagagehanteringssystem
Periodiskt meddelande – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ny incheckning samt integration.
Referensnummer: SDA 2017-00434
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34961000 Bagagehanteringssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Enligt beskrivning i systemet E-Avrop.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen