Huvudsaklig CPV-kod 09300000 Elektricitet, värme, sol- och kärnenergi
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna anbudsförfrågan omfattar leverans av elenergi till Söderhalls Renhållningsverk Aktiebolag (SÖRAB). Den sammanlagda årsvolymen är ca 7,7 GWh och all volym finns i dagsläget i SE3.
Upphandlingen avser en leverans för ett nytt avtal från 2024-10-01 till 2026-09-30 med möjlighet till två optionsår.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 09310000 Elektricitet, 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster, 65310000 Eldistribution
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen