2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ny fjärrvärmeproduktionsanläggning
Beskrivning: Varberg Energi avser att upphandla en pannanläggning inklusive bränslecisterner, som redundans och spets till befintliga fjärrvärmeproduktionsanläggningar inom Varbergs fjärrvärmenät enligt upphandlingsdokumenten med bilagor.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42160000 Panncentraler
Ytterligare klassificering (cpv): 42515000 Fjärrvärmepanna, 45251200 Anläggningsarbeten för värmeanläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001