2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tilldelning av kontrakt avseende BUSPOS software module
Beskrivning: AB Östgötatrafiken efterannonserar här med tilldelning av Avtal BUSPOS software module. Upphandlingen har skett genom ett förhandlat förfarande utan föregående annonsering enligt 19 kap Lag LUF (2016:1146) då en upphandlande enhet får använda ett förhandlat förfarande utan föregående annonsering om det som ska upphandlas kan tillhandahållas endast av en viss leverantör därför att: - det av tekniska skäl inte finns någon konkurrens
Intern identifierare: 2024/0734
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000