791359-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter – Ramavtal dentala unitar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal dentala unitar
Beskrivning: Denna upphandling avser ramavtal för dentala unitar för leverans till Region Örebro län med placering inom Folktandvårdens kliniker. Upphandlingen omfattar även option för demontering och uttransport av befintlig utrustning, option på extra klinisk utbildning samt option på serviceavtal efter garantitiden. Vänligen observera att frågor inte kommer att besvaras mellan 2025-12-19 och 2026-01-06.
Intern identifierare: MT 2025-0081 / 25RS8328
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
Ytterligare klassificering (cpv): 51412000 Installation av utrustning för tandvård och underspecialiteter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000