79136-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Företags- och organisationsrådgivning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Advisory services on EU Framework Programs
Referensnummer: SU FV-4067-22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholm University requires support from experienced senior consultants/advisors with long experience from working with European Framework Programme for Research and Innovation, e.g. ERC grants, Marie Skłodowska-Curie Actions and collaborative proposals. The advisory service includes proposal reviews, face-to-face consultation and seminars.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 1 700 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för högsta antal delkontrakt: 2
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79412000 Finansiella konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2