79139-2018 - ÄndringSverige-Stockholm: Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvårdstjänster för kommunala grundskolor samt gymnasieskolor och övriga verksamheter vid utbildningsförvaltningen, Stockholms stad
Referensnummer: 2.4.2-206/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Lokalvårdstjänster för utbildningsförvaltningen.
Upphandlingen är uppdelad på fyra (4) olika områden:
— Kungsholmen, uppskattad städyta 166588 kvm,
— Södermalm, uppskattad städyta 154702 kvm,
— Norrmalm, uppskattad städyta 75077 kvm,
— Östermalm, uppskattad städyta 39830 kvm.
Observera att angiven städyta är cirka-uppgifter och kan komma att ändras både uppåt och neråt under avtalsperioden.
Anbudets giltighetstid
Anbudet är bindande till och med 2018-12-01