791467-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Nöd- och säkerhetsutrustning – Livflottar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLivflottar
BeskrivningSjöfartsverkets helikopterenhet är i behov av livflottar för att rädda nödställda personer ur vatten.
Intern identifierare25-03122
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 35100000 Nöd- och säkerhetsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 34515000 Flytande konstruktioner, 34515200 Uppblåsbara flottar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000