791564-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Motorfordon – DIS - Fordon Vaggeryds kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDIS - Fordon Vaggeryds kommun
BeskrivningDynamiskt inköpssystem för anbudsgivarkvalificering för kommunens framtida behov av fordon.
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34100000 Motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelFordon Vaggeryds kommun
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89348:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34110000 Personbilar, 34114400 Minibussar, 34136000 Skåpbilar, 34136100 Lätta skåpbilar