791654-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Däck till lätta och tunga fordon – Däck och däckservice
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor - Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDäck och däckservice
BeskrivningUpphandlingen avseende däck och däckservice för Karlskoga kommun och Filipstads kommun.
Intern identifierare23-1010-1311-1010-196
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Ytterligare om kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 34350000 Däck till lätta och tunga fordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningUpphandling avseende däck och däckservice för Karlskoga kommun och Filipstads kommun.
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnbudsområde 1, Lätta fordon Karlskoga
BeskrivningAvser däck och däckservice för lätta fordon för Karlskoga kommuns räkning.
Huvudklassificering (cpv): 34351000 Däck till lätta fordon
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAnbudsområde 2, Tunga fordon samt maskiner Karlskoga
BeskrivningDäck och däckservice avseende tunga fordon samt maskiner för Karlskoga kommuns räkning.
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelAnbudsområde 3, Filipstad
BeskrivningDäck och däckservice för både lätta och tunga fordon samt maskiner för Filipstads kommun.