79168-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Telekommunikationstjänster – Svartfibernät
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSvartfibernät
BeskrivningAB Härnösandshus (Härnösandshus) söker en långsiktigt partner för digital basinfrastruktur i syfte att skapa robusta förbindelser via fiberanslutning av fastigheterna inklusive trådlösa konnektivitetstjänster (LPWAN). Närmare beskrivning finns i upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 64200000 Telekommunikationstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelSvartfiberförbindelse