2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal: statistikkonsulter
Beskrivning: Ramavtalet ska tillföra myndigheten expertkunskap, framför allt i samband med utvecklingsinsatser som myndigheten har svårt att hinna med i egen regi. Det ska även fungera som en backup i statistikproduktionen när ordinarie personal är frånvarande en längre period.
Intern identifierare: Ä 2025-2408
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79330000 Statistiktjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Annonserad upphandling
Intern identifierare: 1822108-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 1. Svar på krav
Beskrivning: Föredraget alternativ
Intern identifierare: 1822109-1