7917-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Halmstad: Svetsning
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Automatic field overlay welding
Referensnummer: HEM 2017/00123
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262680 Svetsning
II.1.4.
Kort beskrivning
The procurement relates to overlay welding with NiCr 625 in order to protect Waste-to-Energy-Boilers in Halmstad.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42662000 Svetsutrustning, 44315200 Svetsmaterial, 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen