791701-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Försäkrings- och pensionstjänster – Projektförsäkring Umeå hamn
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelProjektförsäkring Umeå hamn
BeskrivningProjektförsäkring Umeå hamn. Projektförsäkringen består av två sektioner: - Entreprenad- och Montageförsäkring - Allrisk - Ansvarsförsäkring inklusive Byggherreansvar
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 66500000 Försäkrings- och pensionstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106337:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 66516000 Ansvarsförsäkringar, 66519000 Försäkring av tekniska anläggningar, kompletterande försäkringar, skadereglering, skadeavveckling, aktuarietjänster (försäkringsmatematiska) och bärgningsförsäkringar, 66510000 Försäkringar