79180-2017 - ÄndringSverige-Västervik: Biodiesel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
BIO Drivmedel Stationstankning av HVO-100 %.
Referensnummer: FFU 30
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09134230 Biodiesel
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att täcka VMEAB:s behov av 100 % Förnybart drivmedel via stationstankning. Huvudsakligen HVO-bränsle.