2. Förfarande
Förfarande
Titel: DIS tekniska konsulter till Lysekil och Sotenäs kommun samt Sotenäsbostäder.
Beskrivning: Lysekils kommun, Sotenäsbostäder och Sotenäs kommun bjuder in till ett Dynamiskt inköpssystem (DIS) för tekniska konsulter. Behovet som myndigheten har är tekniska konsulter inom olika discipliner allt från idéstadiet för en detaljplan till slutförandet av en entreprenad. Avrop av enskilda uppdrag för tekniska konsulter kommer att ske genom DIS allt eftersom behov uppstår. För fler detaljer se inbjudan till DIS tekniska konsulter
Intern identifierare: KA 2020/445
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000