792062-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Grödor, trädgårdshandels- och trädgårdsprodukter – Gödsel, gräsfrö och dressand
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelGödsel, gräsfrö och dressand
BeskrivningVill ni leverera Gödsel,gräsfrö, linjemarkeringfärg och/eller dressand till fotbollsplaner i flera kommuner i Dalarna? Upphandlingscenter genomför nu en upphandling av Gödsel, gräsfrö, linjemarkeringsfärg och dressand till Borlänge kommun, Hedemora kommun, Ludvika kommun samt Avesta kommun. Upphandlingen är uppdelad i delområde Gödsel och gräsfrö samt delområde Dressand. Välkomna att lämna anbud!
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 03110000 Grödor, trädgårdshandels- och trädgårdsprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGödsel, gräsfrö och linjemarkeringsfärg
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80692:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 14211000 Sand, 24400000 Konstgödsel och kväveföreningar, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77320000 Skötsel av idrottsplatser, 44810000 Färger
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDressand
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80692:Lot:2