See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Brandgaspartier, etapp 3
Beskrivning: Brandgaspartier på stationer. Uppförande av glaspartier med stål och tillhörande infästningar samt dörrsystem och dörrautomatik med brandklassning E60. Stigarledningar för stationerna. • HD 30: Akalla • HD 31: Husby • HD 32: Näckrosen • HD 33: Solna Centrum • HD 34: Tensta • HD 35: Sundbyberg Centrum • HD 36: Kungsträdgården • HD 37: Rådhuset • HD 38: Stadshagen • HD 39: Alby • HD 40: Masmo
Föregående meddelande: 123456-2025
Intern identifierare: TN 2025–0686
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000