2. Förfarande
Förfarande
Titel: Driftentreprenad MAX IV
Beskrivning: I samband med att nuvarande avtal löper ut den 30 september 2026, kommer MAX IV att upphandla en leverantör för driftutförande av fastighetsteknik och utemiljö med planerad annonsering i början av 2026. Ambitionen är att kunna tilldela en vinnande leverantör under våren 2026.
Intern identifierare: V 2025/3157
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 70330000 Fastighetsförvaltning på arvodes- eller kontraktsbasis
Ytterligare klassificering (cpv): 98341130 Fastighetsskötsel