2. Förfarande
Förfarande
Titel: Växtskötsel och växter samt snittblombuketter ARN och BMA
Beskrivning: Swedavia har för avsikt att upphandla ramavtal för växtskötsel och växter samt snittblombuketter till Stockholm Arlanda Airport samt en option till Bromma Stockholm Airport. Upphandlingen är uppdelad i två anbudsområden: - ett avseende växtskötsel och växter - ett avseende snittblombuketter "För de fall att anbudsansökande företag vill använda sig av European Single Procurement Document (ESPD) kommer Swedavia möjliggöra för detta genom att på begäran skicka ut dokumentet till det anbudssökande företaget. Dokumentet kan sedan fyllas i och bifogas anbudsansökningen. Användandet av ESPD är frivilligt."
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 03121100 Levande växter, lökar, rötter, skott och sticklingar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Växter och växtskötsel Stockholm Arlanda Airport
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116183:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 03121200 Snittblommor, 03121210 Blomsteruppsättningar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Snittblombuketter Stockholm Arlanda Airport
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116183:Lot:2