792466-2025 - Resultat
Sverige – Installation av elektriska ledningar och armatur – El och data
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelEl och data
BeskrivningJönköpings kommun handlar upp ramavtal med elentreprenör för Jönköpings kommuns löpande behov.
Intern identifierare2025_22/77
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
Ytterligare klassificering (cpv): 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000