See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Personbilar HVO 2025, 45 st
Beskrivning: Trollhättans stad önskar köpa in upp till 45 st personbilar till bl.a. hemtjänst och för längre resor. Fordonstyp ska vara 5-door Estate. Ett visst antal bilar är garanterat, men 15 av de 45 är optioner Upphandlingen är indelad i 2 delområden: Bilar med 12 månaders leveranstid och Bilar med 3 månaders leveranstid.
Intern identifierare: 2025/714
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34110000 Personbilar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Ska besvaras av alla anbudsgivare. Är inte ett delområde som kan vinnas.
Intern identifierare: 1715070-6867c0c6987e1a7af4c7db38
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Bilar med 12 mån lev.tid
Beskrivning: Måste besvaras om ni vill lämna anbud på den stora mängden bilar. Upp till 43 st inkl. optioner.
Intern identifierare: 1715071-6867c0c6987e1a7af4c7db3b
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Bilar med 3 mån lev.tid (lagerbilar)
Beskrivning: Besvaras om ni kan lämna anbud på 2 st lagerbilar.
Intern identifierare: 1715072-6867c0c6987e1a7af4c7db3c