See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Idrott- och gymastikmateriel
Beskrivning: Upphandlingen avser att tillhandahålla ett brett sortiment av idrott- och gymnastikmaterial som är avsedda att användas inom skola, sport- och idrottsplatser. Sortimentet ska omfatta produkter och utrustning för bollsporter, gymnastikredskap, innebandy, lek, friidrott med mera. Detta är en samordnad upphandling mellan Täby kommun och Norrtälje kommun. Upphandlingen administreras av Täby kommun på uppdrag av Norrtälje kommun.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 37400000 Sportartiklar och -utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:65172:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 37410000 Utrustning till utomhusidrott, 37415000 Friidrottsutrustning