See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Maskinuthyrning inför slussrevision 2021 i Trollhätte kanal
Beskrivning: Sjöfartsverket utför en större revision 2021 då slussar och delar av kanalen töms för reparation och underhållsarbeten. Under revisionsstoppet 2021 kommer flera sidoentreprenörer handlas upp och Sjöfartsverket har behov av att hyra personalbodar, liftar, hissar och arbetsplatsinfrastruktur i form av elcentraler, belysning, avstängningar mot tredje man, byggmaskiner m.m. Revision kommer att utföras mellan 27 augusti och 19 september 2021
Föregående meddelande: 003220-2021
Intern identifierare: 20-04813
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000