See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Väglinjemarkering
Beskrivning: Värnamo, Gislaved, Gnosjö, Vaggeryds kommuner samt Finnvedsbostäder AB och Gisletorp Lokaler AB inbjuder till anbudsgivning gällande väglinjemarkering. Värnamo kommun är den kommun som hanterar upphandlingen för övriga deltagande kommuner och bolag. De kommande avtalen omfattar respektive Köpares behov av väglinjemålning och därtill hörande varor och tjänster. Maximalt avtalsvärde per Köpare beräknas till: Värnamo kommun – SEK 4,5 miljoner Finnvedsbostäder AB – SEK 240.000,- Gislaveds kommun – SEK 2,2 miljoner Gisletorps Lokaler AB – SEK 240.000,- Gnosjö kommun - SEK 240.000,- Vaggeryds kommun - SEK 1,0 miljoner. Leverantör garanteras inga volymer. Köparens avrop enligt kommande avtal står i relation till dennes behov vid varje tidpunkt under avtalsperioden. Det framgår när man lämnar anbudet i e-Avrop att man som anbudsgivare kan välja att bocka för/ur ESPD-formuläret. Det är en valmöjlighet och inte ett krav att bifoga ESPD
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45233221 Vägmarkeringsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91818:Lot:1