79271-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Örebro: Gatsopning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sandupptagning efter vinterns halkbekämpning
Referensnummer: Tos 2457/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90612000 Gatsopning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling gällande sandupptagning efter vinterns halkbekämpning
Inledning
Intresserade anbudsgivare (nedan kallad leverantör) inbjuds att lämna anbud gällande Örebro kommuns, org nr: 212000-1967 (nedan kallad upphandlande myndighet ("UM"), behov av sandupptagning efter vinterns halkbekämpning på gator, torg, GC-vägar samt vissa fastigheter.Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar, som anges i upphandlingsdokumenten.
Mer information om UM återfinns på www.orebro.se
Vi ser fram emot ert anbud!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90610000 Gaturenhållning och gatsopning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen